KURUMSAL

Yönetim

Genel Müdür
Bu görev, havacılık sektörünün çeşitli alanlarında 27 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Mehmet Bostan tarafından yürütülmektedir. Kendisi Uçak Mühendisliği mezunudur.

Emniyet & Kalite Direktörlüğü
Tüm Tailwind departmanları ile tedarikçilerinin çalışmalarını, ulusal - uluslararası mevzuat ile işletme prosedürlerine ve belirlenmiş emniyet hedeflerine uygun olarak yaptıklarını kontrol eden, denetleyen ve gerektiğinde düzeltici/önleyici faaliyetler ile iyileştirilmesine katkıda bulunan; Emniyet & Kalite Departmanı, Fatih Tuğhan tarafından idare edilmektedir. Departmanın diğer kadrolarında da konularında bilgili ve tecrübeli personel istihdam edilmektedir.

Uçuş İşletme Direktörlüğü
Uçuş İşletme Direktörü Kaptan Pilot Mete Batur önderliğindeki Tailwind Havayolları uçuş ekipleri; deneyimli, titizlikle seçilmiş, eğitimli, yüksek niteliklere sahip profesyonel kokpit ve kabin ekiplerinden oluşuyor.Kaptan Pilotlarımız ortalama 20 yıllık, kabin ekiplerimiz 10 yıllık uluslararası tecrübeye sahipler. Uçuş ekiplerimiz bu nitelikleriyle yolcularımızın maksimum uçuş emniyeti ile konforlu ve rahat seyahat etmelerini sağlıyor.

Yer İşletme Direktörlüğü
Tailwind Havayolları Yer İşletme Direktörlüğü, şirket ve sivil havacılık talimatları dâhilinde,  uçak hizmetlerinin güvenli, çabuk, verimli ve yolcu memnuniyetini gözetecek şekilde Ulusal ve Uluslararası Sivil Havacılık Kuruluşları IATA/ICAO/SHT OPS kurallarına göre gerçekleşmesini sağlamaktadır. Zafer Karagözoğlu yönetimindeki yer hizmetleri personelimiz yolcularımızın rahat seyahat etmeleri ve ikram hizmetlerinin kalite standartlarında yürütülmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Teknik Direktörlük
Uçak Mühendisi Kerem Koç'un önderliğindeki teknik departmanımız Sivil Havacılık kurallarına uygun olarak yapılanmasını tamamladı. Uçaklarımızın bakım hizmetlerini deneyimli mühendis ve teknisyen kadromuzla, Uluslararası Sivil Havacılık Kurallarına uyumlu olarak ve SHY-145 çerçevesinde, bakım ve uçuş emniyetini ön planda tutarak sürdürüyoruz. Uçak üs ve motor bakımlarımızsa, Tailwind Kalite Sistemi gözetiminde, konusunda uzmanlaşmış ve kabul görmüş EASA Part 145 onaylı bakım kuruluşları tarafından yapılıyor.

Eğitim Direktörlüğü
Eğitim Direktörü Kaptan Pilot Ali Karaoğlan önderliğindeki Eğitim Departmanı, şirket personelinin Temel ve Tazeleme Eğitimlerini ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun olarak konusunda uzman, deneyimli ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı öğretmen kadrosuyla gerçekleştirmektedir.

Satış Müdürlüğü
Satış ve Pazarlama ekibimiz turistik charter uçuşları, özel uçuşlar ve ekipli uçak kiralamalarında tecrübeli isimlerde oluşuyor. Yöneticiliğini İpek Erdoğmuş'un üstlendiği satış ve pazarlama ekibi, başta tur operatörleri olmak üzere müşterilerine hızlı ve profesyonelce hizmet veriyorlar.

Kabin Hizmetler Müdürlüğü
Tailwind Havayolları Kabin Hizmetleri Müdürlüğü Özlem Sözer Yasari tarafından yürütülmekte olup, şirket, yerel ve uluslararası otoritelerin  gerekliliklerine göre Emniyetli ve güvenli bir uçuş operasyonu ilkesi prensipleri doğrultusunda,  titizlikle seçilen kabin personeli ile birlikte takım ruhunun ve ekip çalışmasının en üst seviyede tutulduğu bir idare sistemine sahiptir.

Tailwind Havayolları Kabin Eğitimleri ise Kabin Eğitim Müdürü Pınar Kılıç liderliğinde tecrübeli eğitmen kadrosuyla   yerel ve ilgili uluslararası  otoritelerce belirlenmiş gereklilikler ve standartlara göre yapılmaktadır.

Güvenlik Müdürlüğü
Tailwind Havayolları Güvenlik Müdürlüğü Nejla Şenol yönetiminde ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun olarak tüm yolcularının, personelinin ve sahip olduğu malvarlıklarının güvenliğini en üst düzeyde sağlamak ve bunu sürekli olarak artan bir güvenlik bilinci ile en üst seviyede tutmak amacı ile yapılanmıştır.